Yeni Başlayanlar için Fotoğraf Makinesi Seçimi

Giriş seviyesindeki kullanıcılara uygun DSLR fotoğraf makineleri kullanılabilir.

Fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler;

• Optik çözünürlüğü yani sensörün yakalayabileceği piksel sayısı göz önünde bulundurulmalı,
• ISO başarımını mutlaka göz önünde bulundurulmalı,
• Objektifin özelliklerini incelenmeli,
• Doğal ışık ortamında gösterdiği hassasiyete dikkat edilmeli,
• Fotoğraf makinesinin video kaydı yapıp yapmadığına da bakılmalı,
• Pilli mi yoksa bataryalı mı almak gerektiği incelenmeli,
• Manuel ayarları incelenmeli ve otomatik makinelerle olan farklarına bakılmalıdır.

Nikon D5200
24.1 milyon megapiksel kamerası, 6000×4000 boyutu ile dikkat çeken Nikon D5200, aynı zamanda 3,00 inç monitöre de sahip. Sunduğu hizmetler arasında da daha hızlı ve verimli çalışma olanağı, sorunsuz çekimler, yüksek hızlı sürekli çekim, değişken açılı monitör ve video kaydı imkanı yer alıyor.

Nikon D3200
24,2 milyon pikseli, full HD kaydı ve ISO 100-6400 doğal aralığıyla kullanıcıların dikkatini çeken Nikon D3200, ergonomik yapısıyla da markanın iddialı örneklerinden biri. 4fps enstantane hızı ise kullanıcıları için büyük avantaj. Yarı profesyonel fotoğraf makinesi arayanlar için tavsiye edilebilir.

Canon EOS 60D
18 megapiksel kamerası, video kaydedici özelliği ve 3 inç ekranıyla dikkat çeken Canon EOS 60D, meraklıları için tam bir biçilmiş kaftan. Modelin en önemli özelliği ise yaratıcı filtre uygulamalarıdır. 6400 ISO hassasiyeti ile düşük ışıkta net çekim imkânı sunuyor.

Sony Alpha SLT – A65
24,3 milyon megapiksel kamerasıyla güzel bir görüntü sunar, 3 inç monitöre sahiptir ve aynı zamanda video kayıt yapmaktadır. Videosunun en önemli özelliği ise 3D panoramik çekim yapabilme olanağıdır. ISO 50 – 16000 arasında geniş hassasiyet aralığı sunması da fotoğrafçılara ayrı avantaj sağlar.